Сьогодні ми познайомимо вас з Оксаною Качурівською, керівницею управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА, експерткою проєкту «Центр розвитку громадської активності».
Оксана, в рамках нашого проєкту, на громадських засадах консультує громадських активістів з питань залучення ресурсів для розвитку громад та співпраці з міжнародними партнерами і донорськими організаціями.
Більше інформації у нашому традиційному інтерв’ю, яке проводив Сергій Волохатий, менеджер з комунікації проєкту «Центр розвитку громадської активності».
- Розкажіть про себе, свої хобі, захоплення
Я працюю начальницею управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації. Мені подобається моя робота, адже вона дозволяє тримати себе в тонусі, адже вимагає постійного розвитку відповідно до сучасних тенденцій. Мої захоплення – розвиток особистості та робота над собою. Цікавлюсь мистецтвом, займаюсь соціальними танцями, обожнюю готувати. Взагалі, я вважаю приготування їжі окремим видом мистецтва.
- Як ваш досвід допоможе розвивати громадський сектор?
У Центрі розвитку громадської активності я консультую на громадських засадах як експерт від управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу – партнера проєкту. В управлінні я відповідаю за розвиток дієвої системи фандрайзингу в області, тому консультації в Центрі допомагають мені знайомитись з більшою кількістю активістів, які в перспективі зможуть подавати проєкти на зовнішнє фінансування від українських та іноземних донорів. Ці проєкти, в тій чи іншій мірі, впливатимуть на формування спільноти активних мешканців, які готові працювати над розвитком регіону. В цілому, з напрямком фандрайзингу та міжнародної діяльності я працюю вже 5 років.
- Продовжіть речення: «Я в команді проєкту «Центр розвитку громадської активності», оскільки…»
Я в команді «Центру розвитку громадської активності», оскільки хочу, що б активісти Тернопільської області писали проєкти. Зараз настільки багато можливостей фінансування власних ідей чи проєктів, що вміння їх писати є одним з ключових в громадському секторі. Гроші дають для фінансування культурних ідей, соціальних проєктів, розвитку громадського сектору, проєктів культури та місцевого економічного розвитку. У Тернопільській області, як ніде інше, ця ніша все ще розвивається, але й потенціал не менший чим в інших регіонах.
- Проєкт «Центр розвитку громадської активності»: що він дасть громадським активістам, і вам особисто?
Проєкт «Центр розвитку громадської активності» дасть громадським активістам нові можливості. У першу чергу це можливість отримати фахову допомогу та підтримку з питань створення та діяльності організації, юридичних питань та фандрайзингу. А ми в свою чергу, формуємо спільноту проактивних лідерів думок, своїх організацій та громад.
- Як змінилася ситуація з громадською активністю у Тернопільській області (чи інших регіонах, де ви працюєте) за останні роки?
Тернопіль та область постійно розвиваються та вдосконалюються. Цим самим шляхом ідуть й громадські активісти. З кожним роком можна спостерігати все більшу кількість цікавих та нових проєктів, які реалізовують в області. Цього року вперше область виграла великий проєкт конкурсу проєктів транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», зростає кількість донорів, які обирають саме Тернопільську область для роботи.
- Чого, на вашу думку, не вистачає громадському сектору?
Громадському сектору інколи не вистарчає знань, проте вони дихають натхненням і бажанням. І це насправді круто, оскільки знання вони можуть отримати в Центрі. Вони є носіями ідей, але цінними крім ідей є способи їх втілення. Звісно, в Центрі не зроблять роботу замість них, проте точно проведуть за руку протягом всього шляху втілення проєкту.
- Яким ви бачите громадський сектор в Україні через 5 років?
Через 5 років я бачу громадський сектор в Україні прогресивним та інноваційним, здатним втілювати нові ідеї, йти в ногу з часом та вчасно реагувати на виклики суспільства.