fbpx

Оксана Качурівська: «Ми формуємо спільноту проактивних лідерів своїх організацій та громад»

Рубрика Новини

Сьогодні ми познайомимо вас з Оксаною Качурівською, керівницею управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА, експерткою проєкту «Центр розвитку громадської активності».

Оксана, в рамках нашого проєкту, на громадських засадах консультує громадських активістів з питань залучення ресурсів для розвитку громад та співпраці з міжнародними партнерами і донорськими організаціями.

Більше інформації у нашому традиційному інтерв’ю, яке проводив Сергій Волохатий, менеджер з комунікації проєкту «Центр розвитку громадської активності».

  • Розкажіть про себе, свої хобі, захоплення

Я працюю начальницею управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації. Мені подобається моя робота,  адже вона дозволяє тримати себе в тонусі, адже вимагає постійного розвитку відповідно до сучасних тенденцій.  Мої захоплення – розвиток особистості та робота над собою. Цікавлюсь мистецтвом, займаюсь соціальними танцями, обожнюю готувати. Взагалі, я вважаю приготування їжі окремим видом мистецтва.  

  • Як ваш досвід допоможе розвивати громадський сектор?

У Центрі розвитку громадської активності я консультую на громадських засадах як експерт від управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу – партнера проєкту. В управлінні я відповідаю за розвиток дієвої системи фандрайзингу в області, тому консультації в Центрі допомагають мені знайомитись з більшою кількістю активістів, які в перспективі зможуть подавати проєкти на зовнішнє фінансування від українських та іноземних донорів. Ці проєкти, в тій чи іншій мірі, впливатимуть на формування спільноти активних мешканців, які готові  працювати над розвитком регіону. В цілому, з напрямком фандрайзингу  та міжнародної діяльності я працюю вже 5 років.

  • Продовжіть речення: «Я в команді проєкту  «Центр розвитку громадської активності», оскільки…»

Я в команді «Центру розвитку громадської активності», оскільки хочу, що б активісти Тернопільської області писали проєкти. Зараз настільки багато можливостей фінансування власних ідей чи проєктів, що вміння їх писати  є одним з ключових в громадському секторі. Гроші дають для фінансування культурних ідей, соціальних проєктів, розвитку громадського сектору, проєктів культури та місцевого економічного розвитку. У Тернопільській області, як ніде інше, ця ніша все ще розвивається,  але й потенціал не менший чим в інших регіонах.

  • Проєкт «Центр розвитку громадської активності»: що він дасть громадським активістам, і вам особисто?

Проєкт «Центр розвитку громадської активності» дасть громадським активістам нові можливості. У першу чергу це можливість отримати фахову допомогу та підтримку з питань створення та діяльності організації, юридичних питань та фандрайзингу. А ми в свою чергу, формуємо спільноту проактивних лідерів думок, своїх організацій  та громад.

  • Як змінилася ситуація з громадською активністю у Тернопільській області (чи інших регіонах, де ви працюєте) за останні роки?

Тернопіль та область постійно розвиваються та вдосконалюються. Цим самим шляхом ідуть й громадські активісти. З кожним роком можна спостерігати все більшу кількість цікавих та нових проєктів, які реалізовують в області. Цього року вперше область виграла великий проєкт конкурсу проєктів транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», зростає кількість донорів, які обирають саме Тернопільську область для роботи.

  • Чого, на вашу думку, не вистачає громадському сектору?

Громадському сектору інколи не вистарчає знань, проте вони дихають натхненням і бажанням. І це насправді круто, оскільки знання вони можуть отримати в Центрі. Вони є носіями ідей, але цінними крім ідей є способи їх втілення. Звісно, в Центрі не зроблять роботу замість них, проте точно проведуть за руку протягом всього шляху втілення проєкту.

  • Яким ви бачите громадський сектор в Україні через 5 років?

Через 5 років я бачу громадський сектор в Україні прогресивним  та інноваційним, здатним втілювати нові ідеї, йти в ногу з часом та вчасно реагувати на виклики суспільства.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль