fbpx

Наймолодіжніша подія цієї осені

Таку лаконічну характеристику Форуму молодіжних рад Прикарпаття, що відбувся минулих вихідних в Івано-Франківську, дали його учасники. Організаторами цього масштабного злету молоді, на якому зібралося понад 100 активістів, виступили молодіжна рада Угринівської сільської ради, департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України. У рамках заходу було підписано меморандум про створення спільноти молодіжних рад Прикарпаття при Івано-Франківському РВ АМУ.

Участь у зібранні взяли представники молодіжних рад та активна молодь, що зацікавлені у творенні молодіжної політики у своїх громадах. Під час форуму акцентували на таких темах: роль молоді у політичному житті територіальних громад, молодіжна політика в умовах децентралізації, ефективне командотворення, лайфхаки у роботі молодіжних рад та ін.

За словами організаторів, мета заходу – це передовсім обмін досвідом і кращими практиками щодо розвитку молодіжних консультативно-дорадчих органів в Україні, напрацювання та обговорення політики розвитку молодіжних рад, визначення стратегії розвитку на подальші кроки.

Ініціаторка проведення заходу, голова Угринівської молодіжної ради Світлана Івасишин переконана, що молодіжні ради, які є дорадчими органами місцевого самоврядування, повинні впливати на рішення у своїх громадах, молодь мають почути. Громадська діячка вважає, що невдовзі в усіх громадах області буде створено молодіжні ради. А форум стане початком належної співпраці молодіжних рад Прикарпаття.

Серед спікерів – виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк, лідери успішних молодіжних рад Прикарпаття та інших областей України, представники громадських інститутів, які створюють можливості для молоді та ін.

Ю. Стефанчук у своєму виступі перед учасниками форуму підкреслив, що на сьогоднішньому етапі децентралізації, коли вже створено територіальні громади, дуже важливо налагодити комунікацію з молоддю та створити молодіжні ради як дорадчо-консультативні органи щодо формування нової молодіжної політики в ТГ. На його думку, основна проблема полягає в тому, що молодь залишає свої громади, подається в міста або ж за кордон. Тому важливо мотивувати молодих людей, сприяти молоді реалізувати себе в своїх громадах, втілюючи в життя здобуті у вишах знання. Ю. Стефанчук наголосив, що необхідно створити в усіх громадах молодіжні ради, розробити стратегію молодіжної політики Прикарпаття загалом та кожної громади зокрема.

Є. Бардяк під час спілкування з молоддю на форумі на прикладі власного досвіду розповіла, як пройти шлях від простих активностей до статусу депутатки обласної ради. Зокрема вона озвучила такі поради: 1. Оберіть чіткі цілі, які ви самі маєте розуміти. 2. Почніть робити дії, які ще не робили раніше. Щось незвичне для вас, або ж те, що здається спершу складним. 3. Спілкуйтеся з різними людьми, нехай про вас знають і чують. Слухайте. Запитуйте. Шукайте можливості. 4. Знайдіть одну людину або більше людей, котрі будуть у вас вірити. Це можуть бути батьки, друзі чи сторонні люди. 5. Шукайте наставників. Вони поділяться досвідом, допоможуть рухатися послідовно. 6. Вірте у себе. Пам’ятайте: сьогодні саме той день, аби почати працювати над своїми цілями. 7. Постійно вчіться. І завжди доводьте справи до логічного завершення. 8. Будьте людиною з надвисокими амбіціями. Саме так: надвисокими.

Фахівчиня з регіонального розвитку програми «Мріємо та діємо» (IREX) Леся Клим’юк представила на форумі саму програму та конкурс «Молодь тут: створи громаду молодіжних перспектив», який є унікальною можливістю для громад створити сучасні молодіжні центри.

Заступниця голови молодіжної ради Печеніжинської ТГ Марія Козьменко під час свого виступу на форумі наголосила:

«З власного досвіду знаю, як непросто розпочинати діяльність молодіжної ради. І як важливо, коли є люди з досвідом, які можуть допомогти, порадити та підтримати. Вже сьогодні, після понад 4 років роботи з молоддю, маю певний досвід і радію з того, що можу ним поділитися з хлопцями та дівчатами. Головне – це системний підхід до роботи, аналіз потреб молоді, чітке розуміння своєї цільової аудиторії. Ну й, звісно, співпраця з владою, депутатським корпусом, виконавчим комітетом та іншими молодіжними радами чи громадськими організаціями. Ідеальної формули успіху немає, просто треба любити те, що робиш, і пам’ятати, що наша молодь найкраща».
Джерело –Галичина
Facebook
Telegram
Twitter
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль