fbpx

«Молода Просвіта Прикарпаття» розширить комунікацію з медиками

Рубрика Новини

Громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) успішно впровадила проєкт «Здорові медики – здорова громада». До співпраці залучено лікарні з Івано-Франківська, Калуша, Долини, Рожнятова, Яремча, Надвірної та Коломиї. А також станції і підстанції швидкої медичної допомоги з Галича, Тлумача, Тисмениці, Городенки, Снятина, Перегінська, Івано-Франківська. У межах проєкту «Молода Просвіта» облаштувала кімнати для відпочинку у 16 прикарпатських медзакладах.

Ідея облаштувати такі зони релаксу в активістів виникла ще в березні, коли пандемія тільки почала набирати обертів на Прикарпатті. Відтак «Молода Просвіта» та Івано-Франківська облдержадміністрація підписали Меморандум про співпрацю в рамках боротьби із COVID-19.

Кімната відпочинку у Тисменицькій станції екстренної допомоги.

«Я, як лікар за освітою, знаю, що в терапевтичних відділах, зазвичай, немає кімнат для відпочинку, тому що тут не передбачено нічних чергувань. Але нині ситуація змінилася. Медикам доводиться більше часу проводити на робочому місці, з’явилися нові ризики, які тільки додають стресу, – поділилася своїми міркуваннями голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», керівниця проєкту Євгенія Бардяк. – Лікарям та медсестрам необхідний куточок відпочинку, куди можна прийти після кількох годин роботи і просто посидіти на м’якому дивані, попити кави з колегами».

«Передовсім обирали лікарні в громадах, де найвища захворюваність на коронавірусну інфекцію, бо там і більша навантаженість на медиків. Для створення кімнат відпочинку закупили необхідні для комфортного перебування речі: меблі, холодильник, мікрохвильову, телевізор, кавомашину, кварцову лампу. Вартість облаштування однієї кімнати – 65 тисяч гривень», – зазначено у прес-релізі проєкту.

Також у межах проєкту для лікарів, фельдшерів, медсестер проводили безкоштовні групові онлайн-консультації психологів, аби подолати наслідки професійного вигорання, перевантаження і стресів. Професія медика передбачає відповідальність за кожне рішення, постійний контакт з хворими людьми та не завжди внормований графік роботи. Це виснажує. Тому провели 16 семінарів, під час яких кваліфіковані тренери спілкувалися з медиками на сім різних тем: про життєвий баланс, здорову комунікацію у колективі, емоційну грамотність, стресостійкість, спілкування з важкими пацієнтами, психологічну пружність та протидію вигоранню на роботі. За словами організаторів, найбільшу зацікавленість викликали розмови про те, як подолати наслідки професійного вигорання та як повідомити пацієнту про важку хворобу.

Кімната відпочинку Снятинської станції швидкої допомоги.

Крім цього, вели роботу над зйомками чотирьох відеороликів. До участі було залучено працівників лікарень, бригад швидкої медичної допомоги, волонтерів, психологів та людей, які одужали від коронавірусу. У такий спосіб показали складність професії медиків та їх щоденну рутинну роботу, яка рятує життя іншим.

Директор Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» Тарас Василик розповів журналістці «Галичиини», що у медзакладі завдяки «Молодій Просвіті» облаштовано кімнату для відпочинку медичних працівників. «Це комфортний куточок, який ми зробили на 2-му поверсі у відділенні неврології, що нині розгорнуто під лікування хворих на ковід. «Молода Просвіта» дала нам можливість встановити сучасний телевізор, який можна підключити до інтернет-мережі, модерну кавоварку, меблі та ін. Тут медперсонал може відпочити, подивитися новини, обмінятися думками, а також є можливість проводити різноманітні онлайнзаходи. Відкриття якомога більше таких місць для відпочинку у медзакладах Івано-Франківщини дасть можливість медикам відчути, що про них думають, дбають і прагнуть поліпшити умови їхньої праці», – наголосив Тарас Василик.

Євгенія Бардяк розповіла «Галичині», що нині молоді просвітяни працюють над продовженням проєкту: «Коли ми впроваджували проєкт «Здорові медики – здорова громада», то побачили наскільки він є соціально важливим. Ним ми привернули увагу людей до проблем і потреб медиків. На нашу думку, проєкт заслуговує на продовження. З цього приводу в нас уже були перемовини з донорами, оскільки, на наше переконання, медичні працівники заслуговують на турботу і підтримку. Ми б хотіли розширити комунікацію з працівниками медзакладів, щоб вони розповідали про існуючі проблеми, потреби і виклики журналістам, яких плануємо долучати до проєкту».

Оксана Процюк – координаторка проєкту “Центр розвитку громадської активності” в Івано-Франківській області.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль