fbpx

Конкурс «Золотий фліпчарт»: настав час відзначити найкращих громадських активістів

Рубрика Новини

Останніми роками в Україні дискредитується поняття «громадський активіст», часто переводячи його у поняття «місцевий божевільний», «халявщик» чи оплачена маріонетка. Роботу громадських активістів переважно сприймають, як протести, боротьбу з корупцією, контроль влади та навіть палінням шин. Водночас цікаві та корисні проєкти активістів не завжди на належному рівні висвітлюють у ЗМІ, мотивуючи це тим, що якщо це грантовий проєкт – платіть за публікації гроші.

У сфері музики, кінематографу чи спорту існують конкурси, на яких визначають та нагороджують найкращих у своєму напрямку. Чому такого немає у громадському секторі? Команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» вирішила не просто знайти відповідь на це питання, але й запропонувати своє бачення вирішення цієї проблеми.

Саме в такий спосіб зародилася ідея провести конкурс «Золотий фліпчарт», який допоможе визначити найкращих у сфері громадської діяльності. У шести областях заходу України (Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Львівська, Чернівецька та Івано-Франківська області) проводитиметься конкурс з визначення кращих реалізованих громадських проєктів та відзначення кращих активістів. Обрання відбудеться шляхом голосування на сайті https://activitycenter.org.ua та оцінці експертів.

Серед номінацій будуть наступні:

  • Проєкт року – проєкт, який реалізований громадською організацією чи активістом для своєї громади.
  • Активіст та Активістка року – лідери, які найбільше долучились до розвитку своєї громади.
  • Ідея року, яку не вдалось реалізувати – цікава ідея, яка так і залишилась ідеєю і, можливо, колись настане час для її реалізації.
  • “Fuck up” (невдача року) – невдача, яка трапилась при реалізації чи підготовці проєкту.
  • Громадська організація року – організація, яка, можливо й не робила величезних знакових проєктів, але своєю щоденною роботою змінює громаду на краще.

Чому саме Фліпчарт? Фліпчарт – місце збору ідей, планування роботи, засіб, без якого не відбувається жоден освітній захід. Фліпчарт – перший крок до змін, оскільки саме на ньому фіксуються проблеми, напрацьовуються ідеї та розробляються проєкти.

Конкурс приверне увагу суспільства до громадських активістів, продемонструє скільки корисних речей роблять пересічні мешканці, щоб змінити свою громаду. Покаже справжніх громадських активістів з їхніми проблемами та перемогами. Доведе, що свій дім, вулицю, село чи місто може змінювати кожен.

Старт конкурсу запланований на 01 жовтня 2020 року, саме тоді номінанти матимуть можливість зареєструвати в спеціальній системі для участі в конкурсі. Детальніша інформація про сам конкурс, номінації, особливості подання заявок, відбору та визначення переможців публікуватиметься на сайті проєкту «Центр розвитку громадської активності» та сторінці громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у соціальній мережі Facebook.

Захід реалізовує ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль