fbpx

Конкурс грантів «Просвіта та діалог для розвитку демократії»

Рубрика Новини

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  в межах програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом, оголошує конкурс грантів «Просвіта та діалог для розвитку демократії».

Мета конкурсу – надати підтримку організаціям громадянського суспільства для посилення процесу демократизації в Україні. Цим конкурсом ІЕД заохочує впровадження принципів демократії на всіх рівнях на основі правдивої неупередженої інформації.

Конкурс грантів поділений на два лоти:

Лот 1. Боротьба з дезінформацією про вакцинацію від COVID-19 

Проєкти мають бути спрямовані на проведення інформаційної кампанії щодо важливості вакцинації від COVID-19, розвінчування міфів про вакцинацію та пандемію COVID-19, надання інформації про пункти та процедуру вакцинації. Проєкт може передбачати один або кілька видів діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

 • Виготовлення матеріалів в ЗМІ (статей, телевізійних програм, радіопередач) на тему вакцинації, пандемії COVID-19, міфів та фейків навколо них.
 • Поширення цих матеріалів в друкованих ЗМІ, на ТБ, радіо, в соціальних мережах, владних інформаційних каналах .
 • Організація просвітницьких заходів з метою поширення інформації про умови та користь вакцинації від COVID-19 та запобігання утворенню міфів та фейків.
 • Аналіз ситуації з вакцинацією в місті, селищі, громаді чи області, пошук проблемних місць, вироблення рекомендацій по їх подоланню.
 • Адвокаційна кампанія, спрямована на впровадження цих рекомендацій.

Метою проєкту має бути підвищення відсотку громадян, вакцинованих від COVID-19 в місті, селищі, громаді чи області.

Лот 2. Налагодження діалогу Громада-Бізнес-Влада 

 • Проєкти мають бути спрямовані на створення постійно діючих діалогових майданчиків для представників бізнесу, громадськості та влади з метою обговорення та вирішення нагальних проблем громади. Проєкт може передбачати один або кілька видів діяльності (наведений перелік не є вичерпним):
 • Організація неформальних та формальних зустрічей представників бізнесу, громадськості та влади (“кава з головою”, голосові та інші чати, засідання робочих груп, прийом громадян онлайн та наживо, круглі столи тощо) з актуальних питань розвитку громади
 • Широке інформування про результати цих зустрічей, фіксація домовленостей (підписання меморандумів, декларацій про наміри, розробка рекомендацій тощо), відстеження результативності в друкованих ЗМІ, на ТБ, радіо, в соціальних мережах, владних інформаційних каналах з широким залученням громадськості
 • Організація спільних тренінгів, воркшопів задля налагодження діалогів з владою

Метою проєкту має бути вирішення нагальних проблем громади з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:

 • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 6 місяців станом на 18.10.2021;
 • спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
 • запланували участь не менше двох представників своєї організації в конференціях програми, які припадають на період виконання проєкту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче);
 • веб-сайт організації та/або сторінку у фейсбуці або інших соціальних мережах.

Досвід практичної роботи у сфері запропонованого проєкту буде конкурентною перевагою. Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ (у тому числі з інших областей України).

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

Максимальний розмір гранту – 350 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 250 000 гривень).

Тривалість проєктів – 6-9 місяців. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проєкту, який виконується.

Кінцевий термін подання грантових заявок – 18 жовтня 2021 року до 24:00. 

Зверніть, будь ласка, увагу на інструкцію про проведення конкурсу, аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду, методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче.

Інструкція про проведення конкурсу 

Додаток А. Аплікаційна форма 

Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту)

Додаток С. Стандартна грантова угода 

Методологія оцінки грантових заявок 

Критерії прийнятності

Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу rfr@ier.kyiv.ua одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.

Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kyiv.ua.

З повним описом конкурсу та вимогами можна ознайомитись на сайті Інституту економічних досліджень та політичних консультацій за посиланням.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль