fbpx

Як поводитися із вибухівкою: у Тернополі піротехніки провели тренінг

Рубрика Новини

У Тернополі піротехніки навчали, як поводитися із вибухівкою. Про це вони розповіли на тренінгу у кімнаті мінної безпеки музею пожежно-рятувальної служби області. У заході взяли участь 15 учасників, – розповів координатор “Центру готовності цивільних. Тернопіль” Максим Черкашин.

За його словами, спікером був начальник відділу гуманітарного розмінування Олександр Дворецький. Він показав різні види вибухівки та боєприпасів.

Як поводитися із вибухівкою: у Тернополі відбувся тренінг
Як поводитися із вибухівкою: у Тернополі відбувся тренінг. Суспільне Тернопіль

“3,2-4,2 секунди – і граната спрацьовує, після того, як її кинули. Плюс-мінус, є три секунди, щоб втекти. Є нові типи гранат, яких зараз дуже багато у зоні ведення бойових дій. Не виключаю, що їх ніхто сюди не принесе, у них зовсім інший тип підривача. Якщо потягнути кільце – вона спрацьовує від удару”, – каже Олександр Дворецький.

У Тернополі піротехніки провели тренінг

Олександр Дворецький розміновував деокуповані території Київської, Харківської, Херсонської областей. Був керівником групи з Тернопільщини. Під час заходу він розповідав, як поводитися з вибухонебезпечними предметами. Каже, небезпечними можуть бути й уламки ракет.

“Прильоти ракет є і на заході України, не виключено, що деякі типи боєприпасів можуть потрапляти на нашу територію. То ж для населення, як мінімум, потрібно знати типи боєприпасів, яку небезпеку вони несуть і як діяти людям, якщо вони виявили вибухонебезпечні предмети”.

Олександр Дворецький

На тренінг прийшли Олена Черничук.

“До 24 лютого я жила у Києві, тому мені дуже цікаво було прийти, ознайомитися, які є міни, які є боєприпаси, як з ними поводитися, чому потрібно це знати, як себе вберегти, як поводитися в лісовій місцевості. Київська область була сильно замінована, наші сапери молодці, вони добре працюють, але є людський фактор. І от так, як після Другої світової війни, багато боєприпасів ми і зараз знаходимо, тому важливо знати, як з ними поводитися”.

Олена Черничук

Тренінги проводять за благодійний внесок для ЗСУ, – каже організатор.

“Ми проводимо опитування серед тернополян, які тренінги їм найбільш цікаві. Також нам потрібно знаходити для цих тем кваліфікованих тренерів. Запрошуємо усіх охочих долучатися у Телеграмі та Фейсбуці, тобто просто задавати в пошук – “Цент готовності цивільних. Тернопіль” – і ви побачите про нас інформацію. Ми завчасно анонсуємо, до нас можна долучитися та відвідувати наші заходи”, – розповів Максим Черкашин.

Максим Черкашин
Джерело – Суспільне-Тернопіль
Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль