fbpx

Громади Закарпаття до 15 липня мають прийняти нові ставки місцевих податків та зборів

Рубрика Новини
Представники територіальних громад Закарпаття дізнались більше про встановлення місцевих податків та зборів.
 Про це йшлося під час інформаційної сесії, яку організували в регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Закарпатській області.

«Завдяки співпраці з Державною податковою службою ми системно працюємо з територіальними громадами у напрямку посилення їхньої фінансової спроможності. Ефективне адміністрування місцевих податків та зборів важлива в умовах війни, оскільки це забезпечить стабільне надходження в бюджети територіальних громад. Водночас громади стикаються із багатьма викликами, які стосуються оподаткування, з якими їм допомагають розібратися наші експерти та фахівці ДПС», – зазначив керівник в регіонального офісу U-LEAD у Закарпатській області Микола Сюсько.

Заступник начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області Степан Кіяк наголосив, що місцеві податки є важливим інструментом у розвитку територіальних громад. Посадовець навів деякі цифри щодо надходжень в місцеві бюджети громад Закарпаття за 5 місяців 2023 року. Так у місцеві бюджети вже надійшло близько 25 млн. грн. від сплати податків на нерухомість, 40 млн. – земельний податок, ще 4 млн. громади отримали від туристичного збору. «Місцеві податки мають стати ключовим інструментом для сталого розвитку територіальних громад. Важливо розуміти, що наповнення бюджетів територіальних громад залежить від ефективно проведеної інвентаризації об’єктів оподаткування і рішень про встановлення місцевих податків та зборів. Ми готові допомагати громадам та посилювати їхню фінансову спроможність», – підкреслив Степан Кіяк.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадали присутнім, що відповідно до чинного законодавства органи місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, приймаються рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів. Місцеві ради зобов’язані надсилати в електронному вигляді копії відповідних рішень до місцевих органів ДПС.

Наголошувалося, що якщо в рішенні органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати не визначено термін його дії, таке рішення є чинним до прийняття нового рішення. Відповідно, якщо в територіальних громад до 15 липня не приймуть нових рішень про встановлення ставок відповідних місцевих податків та/або зборів, то вони залишаються на рівні, які діяли до 31 грудня 2022 року.

Також начальник управління оподаткування фізичних осіб Наталія Жук окремо наголосила учасникам про необхідність надання щоквартальної інформації про видачу свідоцтв про право на спадщину, за місцем відкриття спадщини. Під час інформаційної сесії податківці відповіли на запитання, які найбільше цікавили представників територіальних громад.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль