fbpx

Громади Прикарпаття працюють над мобілізацією місцевих податків та зборів у період війни

Стабільне надходження податків до місцевих бюджетів в умовах війни має важливе знання для ефективної роботи органів місцевого самоврядування. Експерти «U-LEAD з Європою» активно працюють з громадами у цьому напрямку. Представники територіальних громад Прикарпаття стали учасниками інформаційної сесії щодо питань місцевих податків та зборів під час дії воєнного стану. Подію організувала команда регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області у партнерстві із Державною податковою службою.

Як відзначила Оксана Швець, радниця з питань муніципальних фінансів та управління, в умовах війни надзвичайно важливою є співпраця та координація діяльності між органами місцевого самоврядування та Державною податковою службою, що є запорукою стабільного наповнення бюджетів.

«За період дії воєнного стану є багато змін в законодавстві, які впливають на надходження у місцеві бюджети. Певні показники надходжень знизилися, але загалом в області спостерігається позитивна динаміка. Тож сьогодні ми дякуємо нашим платникам за їх тверде усвідомлення обов’язку та відповідальності перед країною, за те, що всупереч усім труднощам знаходять можливість сплачувати податки. Завдяки їхнім зусиллям нам вдалося забезпечити бюджетні поступлення на належному рівні, які дадуть змогу територіальним громадам вирішувати першочергові завдання соціально-економічної сфери», – зазначила Ірина Столярик, начальниця Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

За її словами, у січні-серпні 2022 року територіальні громади виконали план по надходженнях в місцеві бюджети на 106,1%. Загалом громади Прикарпаття за перше півріччя встигли заробити 5,3 млрд. гривень. Якщо говорити за надходження до зведеного бюджету області, то надходження до нього зросли на 1,7 млрд. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року.

На інформаційній сесії обговорили важливе питання щодо нарахування та сплати майнових податків за минулий рік. Як відомо, через ведення воєнних дій тривалий час доступ до Реєстрів речових прав був заблокований, тому  формування податкових повідомлень було відтерміновано. У податковій службі запевнили, що до середини жовтня такі повідомлення будуть сформовані та надіслані платникам.

Посадовці наголошували, що для належної сплати майнових податків, територіальним громадам необхідно налагодити якісну комунікацію з мешканцями, найкраще це робити через старостинські округи.

Розглядалося питання надходження акцизного податку з пального та заплановані зміни в законодавстві. Фахівці ДПС розповіли учасниками заходу про їх можливий вплив на формування бюджету громад на 2023 рік.

Також радниця з питань муніципальних фінансів та управління Оксана Швець презентувала аналіз надходжень власних ресурсів до місцевих бюджетів територіальних громад Івано-Франківщини за 7 місяців поточного року.

Максим Чопей, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування  регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області, підкреслив, що співпраця громад з податковою службою це запорука розвитку податкової бази та збільшення надходжень у місцеві бюджети. Експерт наголосив, що територіальним громадам необхідно постійно думати над пошуком додаткових ресурсів до місцевих бюджетів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль