fbpx

Громади можуть посилювати кадрову спроможність через співпрацю з університетами

Рубрика Новини

Співпраця з вищими навчальними закладами та стажування студентів можуть стати ефективним інструментом для підвищення кадрового потенціалу органів місцевого самоврядування.

Для налагодження співпраці та взаємодії між територіальними громадами та вищими навчальними закладами в регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Закарпатській області організували інформаційну сесію з Ужгородським національним університетом.

Керівник регіонального офісу U-LEAD у Закарпатській області Микола Сюсько переконаний, що в сьогоднішніх умовах вищі навчальні заклади можуть стати надійним партнером для територіальних громад та допомогти їм у підготовці кваліфікованих спеціалістів з різних напрямків.

«Ужгородський національний університет є найбільшим вищим навчальним закладом на Закарпатті, який володіє великим кадровим потенціалом. Безумовно, університет має необхідний ресурс для підвищення кадрової спроможності територіальних громад області. В умовах війни ця проблема ще більше загострюється, оскільки спостерігається відтік кадрів. Громадам потрібно якомога громадам вирішувати ці виклики», – зазначив Микола Сюсько.

За його словами, територіальні громади можуть залучати викладачів університетів в якості експертів, напрацьовувати з ними нові проєкти та реалізовували їх у співпраці. «Наша команда готова долучатися до цього процесу та допомагати громадам розвивати нові партнерства, які допоможуть їм зміцнювати спроможність», – наголосив Микола Сюсько.

Проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету Ігор Король підкреслив, що трикутник співпраці «влада-бізнес-освіта» є дуже важливим для спільного розвитку, тому такий формат роботи необхідно розвивати.

«Ми неодноразово наголошували на готовності команди Ужгородського національного університету співпрацювати з громадами. Якщо ми поєднаємо наші наукові та освітні надбання із ініціативами, які є в громадах, нам вдасться створити цікаві розвиткові проєкти. Така співпраця є однаковою важливою для нас усіх», – переконаний Ігор Король.

Проректор розповів, що основною сферою діяльності навчального закладу є освіта. В університеті зараз діє понад 200 освітніх програм на бакалаврському та магістерському рівнях. Важливим залишається напрямок профорієнтації та працевлаштування студентів, у чому також зацікавлені територіальні громади. В університеті створюють навчальні програмі, які можуть бути цікавими для працівників органів місцевого самоврядування. Основне завдання цих програм – підвищення кваліфікації її учасників.

Центр гуманітарно-виховної роботи, профорієнтації та працевлаштування, який діє в Ужгородському національному університеті, приділяє чимало уваги в своїй роботі налагодженню контактів із потенційними роботодавцями.

Начальниця Центру Марія Яцьків розповіла, що в них давно сформовані бази постійних та тимчасових вакансій, які систематично оновлюються. «На наших ресурсах ми не тільки публікуємо вакансії від роботодавців, але й розміщуємо резюме наших студентів. Територіальні громади та всі інші можуть з ними ознайомлюватися в зручний для себе час. Ми створюємо всі умови, що студенти змогли швидко працевлаштуватися, а роботодавці знайшли хороших спеціалістів», – підкреслила Марія Яцьків.

Представники Ужгородського національного університету виокремили основні напрямки потенційної співпраці з громадами, які можуть проявлятися у проведенні спільних заходів, організації днів відкритих дверей, проходженні студентів практики в ОМС чи відвідуванні працівниками місцевого самоврядування курсів підвищення кваліфікації.

 

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль