fbpx

Громадам Прикарпаття розповіли про надання соціальних послуг в умовах воєнного стану

Представники прикарпатських громад взяли участь в інформаційній сесії щодо надання соціальних послуг в умовах воєнного стану. Захід організувала команда Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області.

 «Організація надання соціальних послуг та робота з внутрішньо переміщеними особами важливий напрямок в роботі територіальних громад. Наше завдання – допомогти громадам розібратися із законодавчими змінами в соціальній сфері, які внесли чимало коректив в роботу соціальних служб та надання послуг. У подальшому ми готові консультувати громади з цієї тематики, якщо в них виникатимуть запитання», – зазначив Руслан Панасюк, керівник Регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області.

З фахівцями громад Прикарпаття працювали Валерій Мікуліч та Інна Святна, радники Програми «U-LEAD з Європою.

Валерій Мікуліч, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Житомирській області, наголосив, що в теперішніх умовах працівникам соціальної сфери додалося чимало нової роботи, яку вони раніше не робили, зокрема щодо роботи з внутрішньо переміщеними особами.

«Надання соціальних послуг під час воєнного стану регламентують Указом Президента від 24 лютого 2022 року №64/2022, ст. 18 Закону України «Про соціальні послуги» та п.2 порядку організації надання соціальних послуг затвердженим Кабінетом Міністрів України від 01.06.2020 №587», – розповів Валерій Мікуліч.

За словами експерта, органи місцевого самоврядування в рамках законів України та Конституції України мають право самостійно визначати особливості організації та надання соціальних послуг. Соціальні послуги їм рекомендується надавати екстрено (кризово). Безпосередньо надавачами таких послуг можуть бути центри соціальних служб та центри надання соціальних послуг.

Окремо розглядався блок питань щодо порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, включаючи надання допомоги та компенсації.

«Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, уповноважених осіб виконавчого органу сільських, селищних чи міських рад чи центрів надання адміністративних послуг. Вже після цього вносять відповідні дані та відбувається реєстрація в Єдиній інформаційній базі», – додав експерт.

Радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області Інна Святна розповіла представникам територіальних громад про актуальні питання фінансування соціального захисту населення під час воєнного стану.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

 

 

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль