fbpx

Громадам Прикарпаття розповіли про фінансове забезпечення ВПО у тимчасових пунктах проживання

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» продовжують працювати над посиленням спроможності громад Прикарпаття. Фахівців територіальних громад ознайомили з особливостями здійснення фінансування витрат на проживання внутрішньо переміщених осіб. Про це йшлося на інформаційній сесії, яку організували в Регіональному офісі U-LEAD в Івано-Франківській області.

З представниками прикарпатських громад працювали Оксана Швець та Світлана Тютюник, радниці з питань муніципальних фінансів та управління регіональних офісів «U-LEAD з Європою»  в Івано-Франківській та Миколаївській областях.

«Прикарпаття стало надійним тилом для жителів з різних регіонів України. Ми з територіальними громадами активно працюємо у цьому напрямку. Наша команда допомагала громадам Прикарпаття з низки питань, працюючи в режимі телефонних консультацій. У громадах необхідно налагодити якісну систему допомоги внутрішньо переміщеним особам, над чим ми усі й працюємо», – наголосив Руслан Панасюк, керівник в Регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області.

Як зазначила Оксана Швець, Івано-Франківська область займає третє місце в Україні за кількістю прийнятих внутрішньо переміщених осіб. Відповідно на місцеві бюджети територіальних громад лягають нові видатки, які потребують додаткового фінансування та пошуку нових ресурсів.

Учасникам інформаційної сесії детально розповіли про порядок розроблення та затвердження місцевих програм з метою здійснення видатків на забезпечення перебування ВПО в громаді.

Оксана Швець ознайомила присутніх із законодавчою базою, яка регламентує усі фінансові питання пов’язані із забезпеченням проживання та іншими потребами внутрішньо переміщених осіб.

«Право на отримання компенсації на оплату комунальних послуг мають заклади, підприємства, установи та організації державної та комунальної власності, а також заклади освіти приватної власності. Основна вимога – безоплатне  розміщення тимчасово переміщених осіб у будівлях, які перебувають на балансі відповідних закладів, підприємств, організацій чи установ. Для отримання компенсації необхідно зібрати пакет документів, який включає інформацію про заклад, комунальні послуги та документи про підтвердження здійснення оплати. Кошти, отримані як компенсація витрат на комунальні послуги, не визнаються доходами, а відображатимуться як відновлення касових видатків», – розповіла Світлана Тютюник.

Окремим блоком розглядалася державна підтримка органів місцевого самоврядування у контексті постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022р. № 220.

«Першочергово Мінсоцполітики розподіляє кошти між виконавчими органами сільських, селищних, міських рад або військових адміністрацій в розрізі населених пунктів, які відновили діяльність внаслідок здійснення заходів з деокупації території територіальної громади. За іншими напрямами кошти розподіляються за рішенням комісії з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану, утвореної Мінсоцполітики», – наголосила експертка.

Кошти можна використовувати для придбання продуктів харчування, питної води, одягу, взуття, медикаментів, товарів першої необхідності, гігієнічних засобів та їх доставку до місць призначення.

Також за рахунок державних коштів можна здійснити облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з проведенням воєнних дій залишили місце проживання, оплачувати транспортування гуманітарних вантажів та здійснювати евакуацію населення.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль