fbpx

Фонд Східна Європа в рамках Програми USAID РАДА оголошує конкурс грантів

Рубрика Новини

Фонд Східна Європа в рамках реалізації Програми USAID РАДА оголошує конкурс серед громадських організацій на реалізацію проєктів, спрямованих на розбудову спроможності співпраці народних депутатів України з виборцями в рамках округу, розвиток парламентської просвіти, комунікування реформ і публічні консультації, ґендерне інтегрування на рівні округів, моніторинг діяльності парламентських комітетів.

Конкурс проводиться в рамках грантової програми «Громадяни і парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія».

Види діяльності в рамках грантової програми можуть включати наступні (не обмежуючись ними):

  1. Вивчення та прогнозування потенційного впливу зміни виборчої системи на роботу народних депутатів в окрузі та зв’язок з виборцями, вироблення рекомендацій для адаптації та підтримки комунікації з виборцями та організації роботи в окрузі в нових умовах (нова виборча система та новий адміністративно-територіальний устрій)
  2. Моніторинг роботи Комітетів Верховної Ради України (якість та ефективність: горизонтальної взаємодії з міністерствами; залучення заінтересованої громадськості та експертних установ та консультацій з заінтересованими сторонами;  проведення комітетських та парламентських слухань; реалізації контрольних повноважень)
  3. Побудова системи парламентської громадянської просвіти для громадян в округах. Поширення знань про повноваження Верховної Ради України, повноваження, права та обов’язки народних депутатів України, помічників-консультантів, представницьку функцію, роботу в окрузі та ін.
  4. Розробка та надання громадськості та народним депутатам України інструментів у здійсненні представницької, законодавчої та контрольної функції. Запропонувати дієві та ефективні механізми сталої взаємодії народних депутатів та представницьких інституцій, груп інтересів, асоціацій на рівні округу (регіону) через налагодження системи публічних консультацій, стратегічних цільових (орієнтованих на вирішення системних викликів) комунікацій. Налагодити сталу громадсько-парламентську взаємодію у конституційному процесі. Надавати сприяння (організаційне,  консультативне, інформаційне) місцевим професійним асоціаціям, групам інтересів, органам місцевого самоврядування в організації стратегічного цільового діалогу з народними депутатами України та їх командами на вирішення проблем, взаємного обміну позиціями та інформацією, пропозицій для вироблення оптимальних рішень, комунікування реформ, роз’яснення порядку денного та логіки ухвалюваних Верховною Радою України рішень.
  5. Ґендерне інтегрування на рівні округів, посилення лідерства жінок-депутаток у одномандатних виборчих округах.  Діяльність може включати заходи з підвищення рівня обізнаності з ґендерною тематикою народних депутатів та їхніх команд та ґендерне інтегрування в роботі народних депутатів і команд на рівні виборчих округів; посилення лідерства жінок-депутаток та їхніх команд у одномандатних виборчих округах, в тому числі через впровадження ініціатив, спрямованих на ґендерне інтегрування; проведення інформаційних кампаній на рівні округів (регіонів) у співпраці із народними депутатами і командами про принципи ґендерної політики; розробка програм з урахуванням ґендерного компоненту спільно з народними депутатами та їхніми командами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та ін. заходи.

До участі у конкурсі запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України, що знаходяться на території, підконтрольній уряду України, і які мають достатню спроможність та досвід реалізувати відповідний проект.

Усі заявки, подані на конкурс, будуть розглянуті та оцінені незалежною комісією експертів на основі критеріїв відбору.

Відібрані за конкурсом організації мають пройти тренінгові сесії Програми USAID РАДА та взяти участь у стратегічних нарадах та інших заходах Програми USAID РАДА  

Критерії відбору:

  • відповідність та ефективність проекту:
  • чітка постановка проблеми, ідентифікація та аналіз причин, наслідків та шляхів вирішення проблеми, які пропонуються проектом;
  • відповідність запропонованих цілей, діяльності і очікуваних результатів завданням конкурсу;
  • орієнтованість проекту на результат з вимірюваними короткостроковими та  довгостроковими результатами;
  • чітка роль та активне залучення усіх зацікавлених сторін.
  • інноваційний підхід у роботі;
  • ідентифікація ризиків та шляхів їх мінімізації;
  • стійкий вплив на цільові групи.
  • спроможність організації:
  • попередній досвід успішного виконання проектів;
  • партнерство з місцевою владою та органами місцевого самоврядування, народними депутатами України та їхніми командами, мас-медіа, неурядовими організаціями, громадськістю;
  • експертний потенціал членів організації та зовнішніх експертів.

Максимальний розмір гранту – 1 000 000 грн для однієї організації

Очікувана тривалість проектів – 6 місяців

Очікуваний початок діяльності – не раніше 15 жовтня 2020 року 

Як подавати заявку?

Організації мають заповнити та надіслати:

  1. Аплікаційну форму. З рекоментаціями щодо заповнення форми можна ознайомитись за наступним посиланням.
  2. Логічну модель.
  3. Бюджет.

ФСЄ зберігає за собою право не надавати фінансування, якщо якість проектних заявок не задовольнятиме умовам конкурсу.

Будь-ласка, зверніть увагу, що:

  • у рамках цього конкурсу гранти не можуть надаватися комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям та фізичним особам;
  • заявка має подаватися українською мовою;
  • заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною або звичайною поштою;
  • рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;
  • подані заявки не повертаються і не рецензуються. 

Окрім цього, ФСЄ не надаватиме фінансування для:

  • будівництва або ремонту будівель і офісних приміщень;
  • організації спортивних та рекреаційних заходів;
  • сплати наявних фінансових або інших боргів організації;
  • покриття організаційних витрат, які не пов’язані з діяльністю за проектом;
  • медичних та реабілітаційних послуг;
  • наукових або технічних досліджень;
  • участі в академічних програмах та тренінгах за кордоном;
  • діяльності політичного або релігійного характеру.

Останній термін подачі заявок – 24 вересня 2020 року.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти  grants@radaprogram.org не пізніше 23:59 24 вересня 2020 року.

Питання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на адресу grants@radaprogram.org до 21 вересня 2020 року.

Програма USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво” виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою Програми РАДА є сприяння запровадженню повномасштабної парламентської реформи та становленню Верховної Ради України як підзвітної, відкритої та демократичної інституції.

У 2020-2021 р.р. Програма орієнтована на виконання двох основних завдань:

Завдання 1:     Підвищити громадянське представництво та участь громадян у роботі парламенту.

Завдання 2:     Посилити спроможність членів парламенту та персоналу Апарату Верховної Ради України.

Основні напрямки діяльності Програми USAID РАДА у 2020-2021 р.р. передбачають, зокрема:

  1. Інституціалізація ініціативи “Модельний округ”

Ініціатива спрямована на побудову ефективної комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями та роботі в окрузі. Апробовані та застосовані різні інструменти, зокрема, тренінги, публічні звіти і обговорення в окрузі, прес-брифінги, прес-конференції, виїзні засідання комітетів, комітетські слухання та ін.

У 2019 році Програма РАДА співпрацювала з Апаратом ВРУ з метою тестування інструментів, призначених для роботи народних депутатів в округах. Майбутні зміни виборчої системи створять можливості для подальшого розвитку Програми “Модельний округ”. Програма РАДА докладатиме зусиль для  модифікації, розширення та інституціалізації інструментів та процесів ініціативи “Модельний округ”, у тому числі: створення окремого підрозділу, що допомагатиме народним депутатам у роботі в округах; впровадження інструментів роботи з виборцями у підрозділах Апарату ВРУ.

  1. Реалізація пілотної ініціативи “Модельний комітет”.

У комітетах проводиться значна частина найбільш важливої роботи парламенту, включаючи законопроєктування та контроль за діяльністю Уряду. Програма РАДА сприятиме посиленню ролі комітетських слухань, доступу до інструментів, що допомагають в організації слухань та розробці законопроєктів у комітетах, для народних депутатів та працівників секретаріатів комітетів, залученні громадськості.

  1. Розвиток Освітнього центру Верховної Ради України

У липні 2019 року, за підтримки Програми РАДА, у Верховній Раді було відкрито Освітній центр. Метою Освітнього центру ВРУ є підвищення обізнаності громадян, в тому числі школярів та студентів, щодо принципів демократії, структури та функцій парламенту, формування громадянських компетентностей у школярів.

Програма РАДА співпрацює з Освітнім центром в напрямку вдосконалення публічних комунікацій, розширення інструментів роботи з дітьми та молоддю, онлайн ресурсів і аудиторії та сприяння довгостроковому стратегічному плануванню. 

  1. Зміцнення аналітичної спроможності Верховної Ради України.

Програма РАДА тривалий час підтримує діяльність Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України для проведення порівняльних досліджень та підготовки інформаційних довідок на замовлення народних депутатів та працівників Апарату ВРУ. Керівництво парламенту та Апарату ВРУ продемонстрували зацікавленість у створенні ширшої парламентської дослідницької служби, за прикладом Дослідницької служби Конгресу США. У період продовження діяльності Програма РАДА підтримає Верховну Раду України у виробленні спільного розуміння та дорожньої карти для нової Служби, на розвиток її спроможності надавати неупереджену, незалежну інформацію щодо найкращих практик та аналізувати широкий спектр питань реформування/галузевих питань.

  1. Вдосконалення та впровадження методології навчання вперше обраних народних
    депутатів та їхніх помічників-консультантів, підвищення спроможності Апарату Верховної Ради у забезпеченні навчального компоненту

В попередній період Програма РАДА активно долучається до проведення навчальних заходів для народних депутатів України та помічників-консультантів. Зокрема, розроблено та проводяться тренінги «Регламент Верховної Ради», «Діяльність народного депутата та його команди», «Основи аналізу державної політики», «Законодавчий процес у Верховній Раді України» та ін. Програмою напрацьовано цілу низку довідкових та інформаційно-аналітичних матеріалів з різних аспектів парламентської діяльності.

На поточному етапі Програма РАДА продовжить співпрацю з Апаратом Верховної Ради України, зокрема щодо організації та проведення тренінгових сесій для народних депутатів України та їхніх помічників-консультантів з різних аспектів парламентської діяльності та інституціалізації тренінгів та навчальних програм в Апараті Верховної Ради України.

  1. Розширення набору інструментів е-парламенту

Програма РАДА співпрацюватиме з Апаратом Верховної Ради України для надання комплексної технічної та фінансової допомоги щодо інструментів е-парламенту, включаючи програмне забезпечення для проведення дистанційних засідань, обладнання, розробки/придбання програмних модулів для е-реєстрації законопроєктів та е-голосування в комітетах/на пленарних засіданнях. Підтримка з боку Програми РАДА цієї критичної інфраструктури включатиме тренінги для відповідних співробітників щодо користування новими електронними інструментами, розробку програмного забезпечення/систем, які будуть повністю інтегровані з існуючими системами е-документації, та допомога у напрацюванні відповідних законодавчих змін.

  1. Удосконалення парламентського контролю

Парламентський контроль за законодавчою гілкою влади є одним з найбільших викликів, що постали перед Верховною Радою України. Програма РАДА сприятиме зміцненню парламентського контролю, допомагаючи формувати нову демократичну культуру серед народних депутатів через  тренінги, дискусії та ознайомчі візити до законодавчих органів з розвиненими процедурами і практикою парламентського контролю.

Джерело – Громадський простір

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль