fbpx

Експерти U-LEAD працюють з громадами Волині над налагодженням процесу релокації бізнесу

Рубрика Новини
МістоЛуцьк

Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати громадам України ефективно працювати в умовах воєнного стану. 01 квітня відбулась інформаційна сесія для фахівців громад Волині щодо питань релокації бізнесу з регіонів, де ведуться активні бойові дії.

Захід організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Волинській області.

«Територіальні громади Волині отримали інформацію про те, в який спосіб вони можуть розвиватися співпрацю з бізнесом у напрямку релокації. Це серйозне питання, оскільки якісне налагодження цього процесу напряму стосуватиметься розвитку громад», – підкреслив Анатолій Пархом’юк, керівник Регіонального офісу U-LEAD у Волинській області.

За словами Анатолія Банери, директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Волинської ОВА, Волинська область не входить в затверджений Урядом план невідкладних заходів із переміщення виробничих потужностей суб’єктів господарювання, де ведуться активні бойові дії, вона є «факультативною».

«По Волинській області в роботі перебуває 8 заявок від бізнесу по релокації підприємств, але ця цифра не остаточна.  Загалом місцеві ради та бізнес надали понад 65 локацій для розміщення нових підприємств, які переїжджають із регіонів, де ведуться активні бойові дії. Бізнес зможе поїхати тільки у південні райони Волинської області, де мають запропонувати настільки комфортні умови, що вони переб’ють пропозиції від цільових областей заходу України. Також для нас усіх є важливим завданням зберегти та підтримати діючий бізнес у Волинській області» – розповів Анатолій Банера.

Посадовець зазначив, що держава надає значну підтримку бізнесу, який прийняв рішення перенести свої робочі потужності в більш безпечний регіон. Велику допомогу у цьому процесі надає Укрзалізниця, яка виступає головним перевізником,  та Укрпошта, завдяки якій відбувається підвезення обладнання до залізничних станцій.

Анатолій Банера закликав громади Волинської області активізувати роботу у напрямку пошуку земельних ділянок чи приміщень, які можуть бути цікавими бізнесу.

Юлія Поліщук, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD, розповіла представниками територіальних громад про допомогу для бізнесу, яку можуть надати органи місцевого самоврядування. Експертка наголосила, що в першу чергу це стосується надання пільгових умов в оренді комунального майна та створення комфортних умов для роботи бізнесу, яке може включати позачерговий розгляд заяв у ЦНАП, укладення договорів із сімейними лікарями, влаштування дітей в садочки тощо.

Також учасники інформаційної сесії ознайомилися із можливостями запровадження програм підтримки бізнесу, які вже діють в різних областях. Дмитро Прокопець, радник з питань муніципальних фінансів та управління «U-LEAD з Європою», поділився кращими кейсами таких ініціатив.

Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD, у кінцівці заходу розповіла представникам громад про примірний алгоритм релокації бізнесу, який включає земельні, орендні, податкові, трудові, документальні та інші аспекти.

Нагадаємо, що експерти «U-LEAD з Європою перебуваються на постійному зв’язку з територіальними громадами та продовжують надавати посадовим особам ОМС оперативні консультації з актуальної тематики.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль