fbpx

Чотири громади Прикарпаття підписали договір про міжмуніципальне співробітництво у сфері інклюзивної освіти

Галицька, Більшівцівська, Бурштинська та Дубовецька територіальні  громади підписали договір міжмуніципальне співробітництво щодо спільного фінансування комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Галицької міської ради». Про це інформують у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області.

Ініціатором підписання договору міжмуніципального співробітництва  виступала Галицька громада, на території якої діє інклюзивно-ресурсний центр. Послугами Центру користуються жителі чотирьох громад – Галицької, Дубовецької, Більшівцівської та Бурштинської.

Консультативний супровід на всіх етапах укладання договору міжмуніципального співробітництва надавали експерти регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області.

«Цей договір міжмуніципального співробітництва у сфері інклюзивної освіти став одним з перших в Україні. В такий непростий час об’єднання зусиль для вирішення спільних проблем доводить, що керівники громад готові приймати важливі стратегічні рішення з метою забезпечення надання якісних послуг в громадах. Відповідно тема інклюзії і доступності освіти для всіх діток є пріоритетом для наших громад», – зазначає радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області Максим Чопей.

В Інклюзивно-ресурсному центрі надають навчальні, методичні, психолого-консультаційні та освітньо-реабілітаційні послуги, які стосуються інклюзивної освіти дітям. Такими послугами можуть користуватися діти від 0 до 18 років.

Договір про співпрацю передбачає спільне фінансування КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Галицької міської ради» та діятиме до 2025 року. Також сторони досягли згоди щодо напрацювання спільної стратегії розвитку інклюзивної освіти на території громад-учасниць договору про співробітництво.

«Укладання договору про міжмуніципальне співробітництво забезпечить безперебійне функціонування Інклюзивно-ресурсного центру, який діє для чотирьох територіальних громад. Ми дійшли спільної згоди, що пропорційно до кількості дітей в громадах вони сплачуватимуть кошти за обслуговування. Керівництво громад-учасниць договору вирішили надавати додаткові кошти для подальшого розвитку установи – закупляти нове обладнання, розширювати перелік послуг, покращити інфраструктуру тощо» – розповіла Вікторія Дебенко, заступниця голови Галицької міської ради.

За словами Вікторії Дебенко, без консультативної підтримки експертів регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області нам було б надзвичайно складно пройти всі етапи укладання договору міжмуніципального співробітництва.

«Ми провели декілька онлайн-зустрічей, на яких були присутні представники всіх громад. Експерти U-LEAD надали усю інформацію, яка стосувалася юридичної процедури оформлення нашого співробітництва, та допомогли розробити усі проєкти документів. Дякуємо експертам за підтримку та сприяння в укладання цього договору міжмуніципального співробітництва, без яких ми цього не змогли б зробити», – додає Вікторія Дебенко.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль