fbpx

Бюджет, організаційна спроможність та поїздка в громаду або що робила молодь три дні в Тернополі

Рубрика Новини

З 03 по 05 березня у місті Тернополі проходила ІІ сесія проєкту «Школа демократичного врядування для молоді», який реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.

«Друга сесія проєкту стосувалася розвитку організаційної спроможності громадських організацій та структурних підрозділів, які відповідають за роботу з молоддю у громадах. Учасники навчалися проводити тренінги, розглядали юридичні й фінансові моменти діяльності організацій. Загалом наша програма складається з чотирьох освітніх сесій, але ми вперше за три роки існування проєкту вирішили відвідати громаду, де ефективно розвивається молодіжна політика. Ми побували в Зборівській громаді, щоб наочно побачити як працює Молодіжний конгрес, яке відношення до молоді влади, депутатського корпусу та працівників виконавчого комітету», – зазначив Максим Черкашин, керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

Перший день навчальної сесії розпочався з розгляду важливої теми – основ менеджменту громадської організації або структурного підрозділу, які відповідають за роботу з молоддю. З учасниками проєкту в режимі онлайн-включення з Литви працював Іван Омелян, експерт з розвитку спільнот та коаліцій. Протягом кількох годин громадські активісти розвивали свої навики роботи  в команді, розглядали особливості залучення молодих людей до акцій та проєктів, обговорювали кращі практики роботи з молоддю.

«Ми маємо чітко усвідомити потреби молоді, яка приходить на заходи громадської організації або ж долучається до її проєктів. Особисто я виділяю п’ять чинників, які важливі для молоді та на які потрібно звертати увагу. Зокрема, це спілкування, самореалізації, саморозвиток, слава та гроші або ресурси.  Враховуючи ці чинники вдасться налагодити співпрацю з молоддю та зацікавити її», – підкреслив тренер.

У другій половині дня громадські активісти отримали  можливість дізнатися «секрети» успішного проведення тренінгів. Ольга Бондаренко, сертифікована коуч з розвитку організацій та співзасновниця «H2O Consulting», детально проаналізувала методику проведення тренінгу. Громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування у формі завдань розглянули теоретичні та практичні аспекти тренінгу.

«На початку заходу важливу роль відіграє представлення тренера, необхідно показати, чому саме ви тренер. Слід застосовувати вправи «криголами», які дозволять краще зрозуміти аудиторію та налаштувати її на правильну роботу. Необхідно експериментувати, інакше налагодити контакт буде не просто», – порадила коуч.

Нагадаємо, що за умовами проєкту, в перерві між сесіями кожен учасник має провести тренінг для молоді у своїй громаді. Результати своєї роботи вони презентуватимуть на наступній навчальні сесії.

«Мені, як колишньому державному службовцю та багаторічному громадському діячу, дуже важливий розвиток моєї Бережанської громади. Не абстрактний, а стратегічноспланований, чіткий в часі. Хочеться хороших результатів і конкретних ресурсів для їх досягнення.  В час формування громад саме громадські діячі можуть чітко підвищити рівень залучення місцевих жителів для реалізації розвиткових проєктів та програм, застосувати особливі навики членів громади для брендування та ідентифікації  території, докласти зусиль для зростання соціально-економічного  статусу громади. Саме «Школа демократичного врядування для молоді» Освітньо-аналітичного центру розвитку громад є ефективним інструментом, щоб структурувати знання учасників про менеджмент громадських організацій, командну діяльність, бюджети проектів, юридичні складові співпраці органів місцевого самоврядування з ініціативними групами. Більшість учасників вже працюють в різних відділах органів місцевого самоврядування громад, і перша каденція буде вирішальною для їх подальшої діяльності. Маючи саме багаж знань, отриманих в рамках цього проєкту, можна швидше поставити розвиткові цілі та спільно досягнути їх в громадах», – ділиться думками Алла Соколовська, учасниця проєкту з Бережанської територіальної громади Тернопільської області.

Початок другого робочого дня був присвячений вивченню бюджетних процесів у громадській організації та структурних підрозділах органів місцевого самоврядування. Рустам Ергешов, заступник керівника ГО Освітньо-аналітичний центр розвитку громад,  простими словами пояснив громадським активістам складні процеси бюджетного процесу. За його словами, правильні розрахунки бюджету важлива складова діяльності будь-якої організації чи проєкту. «Бюджетні та фінансові питання необхідно детально продумувати та планувати. Такі речі не можна відкладати на останній момент. Слід проаналізувати всі джерела можливого фінансування та визначати ті, які найбільше вам підходять, а тоді переходити до детальних розрахунків», – зазначив Рустам Ергешов.

Тему молодіжної політики та діяльності структурних підрозділів, які відповідають за її реалізацію, детально розповіла Христина Білінська, начальниця Управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради. Разом із своєю колегою Інною Ониськів, експертка представила діяльність управління та розповіла про його основні завдання. Учасники в ході практичних завдань проаналізували ключові суб’єкти створення та впровадження молодіжної політики. Також їх ознайомили з кращими міжнародними практиками роботи з молоддю.

«Робота з молоддю вимагає систематичності та динамічності. Необхідно завжди стежити за трендами та потребами молодіжного середовища. Молодь це не наше майбутнє, як часто ми можемо чути, а наше сьогодення. Це мають розуміти у кожній громаді та створювати всі умови для розвитку та відпочинку молоді», – зауважила Христина Білінська.

Громадські активісти отримали можливість поспілкуватися з теперішніми та колишніми депутатами. Своїм досвідом по роботі з молоддю і не тільки ділилися Назар Зелінка та Павло Бич. Спікери розповідали про свій досвід депутатської діяльності та презентували дієві «кейси» по роботі з молоддю.

Завершення ІІ сесії проєкту «Школа демократичного врядування для молоді» було у вигляді навчальної поїздки в Зборівську міську територіальну громаду. Учасники відвідали медіацентр, де працює, навчається та відпочиває місцева молодь.

Леся Голояд, Президент Молодіжного Конгресу Зборівської міської ради, яким є молодіжним консультативно-дорадчим органом в громаді, розповіла про здобутки організації, поділилася «секретами» її створення та обговорила з присутніми основні виклики, які довелося подолати її команді.

«Створення Молодіжного медіацентру Зборівської громади  – один з головних здобутків нашої організації. У його стінах діють численні гуртки, там навчаються майбутні ведучі, журналісти і не тільки. Ми тут проводимо свої засідання та зустрічаємося з молоддю, пишемо проєкти та плануємо нові заходи», – розповіла Леся Голояд.

Також на зустрічі був присутній голова громади Руслан Максимів, який підкреслив важливість роботи з молоддю та підтримки її ініціатив. За його словами, Молодіжний конгрес чудова можливість для розвитку багатьох ініціатив в громаді.

«Ми бачимо багато внутрішніх змін після створення молодіжної ради. Реалізовано проєкти, проведено багато заходів, рада молоді взяла на себе багато обов’язків і це полегшує роботу міської ради. Крім того, Молодіжний Конгрес – це джерело кадрів для нас, деякі учасники вже працюють в нас і дуже добре себе демонструють у сферах публічних закупівель, медіа, молодіжної політики, юридичних питань», – підсумував міський голова.

Учасники проєкту разом з представниками Молодіжного Конгресу приймали участь в інтерактивних іграх, багато розмовляли про молодіжну політику та обмінювалися досвідом.

«Друга сесія проєкту «Школа демократичного врядування для молоді»  була присвячена ключовій тематиці щодо управління громадською організацією, управління фінансами та прийняття рішень щодо молоді за участі молоді. Найбільше сподобалась поїздка в Зборівську міську територіальну громаду, де молодь створила Молодіжний Конгрес Зборівської міської ради та дуже активно працює спільно з місцевою владою щодо реалізації молодіжних ініціатив. Окрім того було отримано подальші завдання, котрі дадуть можливість розробити один важливий стратегічний документ для роботи з молоддю», – поділився враженням Орест Борис, представник Добросинсько-Магерівськох громади Львівської області.

Учасники проєкту, за результатами навчання, отримали завдання, які вони мають виконати по поверненні у громади та презентувати на третій сесії. Зокрема, це стосується проведення тренінгу для молоді та продовження роботи над стратегією розвитку молодіжного середовища їхніх громад.

Проєкт «Школа демократичного врядування для молоді» реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль