Сертифікація вчителів стала важливою складовою розвитку освіти в територіальних громадах. Останнім часом цей процес набирає все більшої популярності, що вимагає від громад системної роботи у даному напрямку. Саме цій темі була присвячена інформаційна сесія, яку в «U-LEAD з Європою» організували спільно з управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області.
Як наголосив керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області Анатолій Пархом’юк, в умовах війни питання надання якісної освіти виходить на новий рівень, що вимагає оперативної реакції на нові виклики.
«Експерти U-LEAD допомагають громадам напрацьовувати сучасні підходи та методики, які дозволяють долати ці виклики та удосконалювати систему освітніх послуг. Ми разом з партнерами системно працюємо з громадами та маємо позитивні результати такої співпраці. Наша співпраця з Державною службою якості освіти у Волинській області дозволяє громадам отримувати достовірну інформацію та фахові роз’яснення з низки освітніх питань», – резюмував Анатолій Пархом’юк.
За словами начальниці управління Державної служби якості освіти у Волинській області Ангеліни Корець, сертифікація педагогів є не тільки важливо процедурою в їхній роботі, але й своєрідним викликом. Нині цей процес значно ширший та охоплює не тільки початкову школу, але й середню. Все більше освітян виявляють бажання проходити сертифікацію та удосконалювати свою діяльність.
Ангеліни Корець підкреслила, що сертифіковані педагоги – це великий потенціал для навчальних закладів та вагомий крок до покращення освітніх послуг.
«Інструмент зовнішньої сертифікації дуже корисний для побудови в територіальних громадах освітньої мережі нового формату. Система побудована таким чином, що з педагогами працюють експерти з різних областей, що дозволяє отримувати їм новий досвід та ознайомлюватися з цікавими практиками з інших регіонів», – зазначила експертка.
Учасники інформації сесії також ознайомилися з результатами сертифікації вчителів на прикладі навчальних закладів Камінь-Каширської територіальної громади. Директорка Камінь-Каширського ліцею №2 Тетяна Митчик розповіла, що в її закладі щороку збільшується кількість вчителів, які пройшли сертифікацію. Вона переконана, що динаміка буде зберігатися й надалі, адже педагоги розуміють важливість удосконалення підходів у навчанні дітей різного віку. Директора наголосила, що навчальний заклад тільки виграє від сертифікації педагогів, оскільки під час освітнього процесу впроваджуються інноваційні підходи, збільшується число неформальних заходів та покращується контакт з учнями.
Освітяни Волині розглянули практичні кейси та змогли напряму поспілкуватися з фахівцями у сфері сертифікації педагогів. Експерти U-LEAD на регулярній основі проводять для громад заходи, які стосуються питань освіти, та готові в подальшому надавати консультації з цієї тематики.