fbpx

Оксана Ковальчук: Завдяки громадській організації маю можливість реалізувати себе в тій сфері життя, яка є найцікавішою для мене

Голова правління ГО «Оцінка і моніторинг-ІФ», членкиня Української Асоціації Оцінювання (м. Київ), заступниця директора КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Оксана Ковальчук в інтерв’ю для нашої рубрики #ЛідериЗмін розповіла про особливості, рецепти успіху, виклики в громадському секторі, важливість впровадження проєкту «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області», що став  переможцем у конкурсному відборі проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, а також – про свої захоплення, натхнення і внутрішню мотивацію.

 – Пані Оксано, розкажіть про себе, свої хобі.

– Живу і працюю в Івано-Франківську понад 15 років. Перша моя робота в цьому місті була в Агентстві з питань банкрутства в Івано-Франківській області. На той час я була арбітражним керуючим та заступником директора в Агентстві. Майже десять років пропрацювала у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради, 5 років з яких – начальником патронатної служби міського голови. Сьогодні працюю в комунальному підприємстві КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» заступницею директора з питань інвестицій.

Найбільше, що я в житті люблю – це подорожі. Для мене немає значення куди, як і чим, головне – нові враження, нові знання, новий досвід. Намагаюсь, принаймні, хоч раз у рік побувати закордоном.  Чи це відпочинок, чи це відрядження, чи щось інше – я знову надихаюсь і з оновленою енергією берусь до роботи вдома. До своїх хобі можу ще додати: випікання кондитерських виробів, люблю займатися хендмейдом (роблю різдвяні  іграшки, сувеніри), дизайном інтер’єру, вирощую овочі, квіти… Так, всього потрохи…

– Як Вас можна описати читачам одним реченням?

– Людина, яка постійно вчиться чомусь новому.

– Ви працюєте заступницею директора КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац», чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

– Так, звичайно, адже наше підприємство комунальне, яке створене  з метою охорони, збереження, реставрації та є пам’яткою місцевого значення, і для повноцінного розвитку Комплексу колишнього палацу Потоцьких необхідно враховувати думки та побажання всіх жителів нашого міста, зокрема і громадських активістів. Ми підписали вже кілька меморандумів про співпрацю з громадськими організаціями  міста.

– Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

– Коли я ще працювала у виконавчому комітеті у мене було нестримне бажання займатися проєктною діяльністю, а оскільки моя посада на той час цього не передбачала і загалом посадова інструкція вимагала виконання зовсім іншої роботи, то я вирішила звільнитися і зайнятися громадською діяльністю. Спочатку я дуже багато навчалася на різних форумах, вебінарах, семінарах і т. д., щоб зрозуміти куди рухається світ, і що в майбутньому буде перспективним. До речі, дві мої перші вищі освіти – це Полтавський інженерно-будівельний інститут (інженер-будівельник) та ІФТУНГ (бухгалтер-економіст). Оскільки моя крайня освіта – це Академія державного управління при Президентові України (магістр державного управління), то, відповідно, я спрямувала всі свої знання і зусилля на забезпечення проведення децентралізаційної  реформи в нашому регіоні.

–  Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

–  Так, звичайно. З 2017року я почала працювати у відомій в нашому регіоні (і не тільки) громадській організації «Ділові ініціативи» експертом з питань місцевого розвитку. Ми реалізовували  проєкт, який фінансувала Міжнародна організація Глобал Комьюнітіз  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у галузі «Демократія, права людини та урядування» – Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE).

– Які виклики були перед вами?

– У проєкті основним нашим завданням було сприяння створенню молодіжних рад у новостворених ОТГ Івано-Франківської області. Я, зосібна, працювала у Верхнянській, Ланчинській та Переріслянській  ОТГ. Викликом було саме те, як найкраще, найдоступніше донести до молодих людей зміст реформи децентралізації та «запалити» їх до здійснення змін у їхніх територіальних громадах. Скажу відверто, що я до цього часу стежу за успіхами цих молодіжних рад і тішуся тим, що маленька частинка їх успіхів завдяки тому, що мені вдалося їм допомогти. Пригадую такий цікавий момент, коли після річної роботи з Молодіжною радою один її представник сказав мені: «І чому ми не дослухались до Вас ще рік тому? Ми зробили б набагато більше!». Та я радію і тому, що вдалося нам зробити разом.

– Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5 відсотків мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?

– Вважаю, що саме в нашому регіоні є немало громадських організацій, які активно працюють.

– Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

– Найбільше пишаюсь проєктом «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області», що став  переможцем  у конкурсному відборі проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу http://bit.ly/39kwWNu Поданий нами проєкт посів перше місце серед 219 проєктів у програмі «Розвиток туризму». Загальний бюджет проєкту становить 17969,835 тис. грн., зокрема з Державного бюджету – 12 399, 186 тис. грн.,  з місцевого бюджету – 5 570,647 тис. грн. На конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку наша громадська організація «Оцінка і моніторинг-ІФ» подавала проєкт спільно із Департаментом економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради як партнери.

– Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

– Основною метою діяльності нашої громадської організації «Оцінка і моніторинг-ІФ» є сприяння використанню оцінювання як інструменту належного врядування для покращення прозорості, результативності та ефективності прийняття державних, регіональних та місцевих рішень з метою покращення розвитку регіону та України загалом. Словом, ми проводимо моніторинг, здійснюємо аналіз та оцінку для покращення результатів будь- якої роботи.

– Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

– Найперше, за допомогою громадської організації я маю можливість реалізувати себе в тій сфері життя, яка найцікавіша для мене. І  загалом в житті я займаюсь тільки тим, що мені подобається. Коли моя робота не приносить мені задоволення, змінюю роботу. Також я хочу поділитися своїми знаннями та досвідом з молодими активним людьми, прагну, щоб відбувалися зміни в нашому суспільстві.

–Які основні цілі та плани на майбутнє?

– Передовсім, реалізувати проєкт «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області», а в майбутньому сподіваюсь отримати ще не один грант на реставрацію колишнього палацу Потоцьких.

– Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

– Для успішної реалізації себе у будь-якій сфері громадського життя потрібно дуже багато вчитись і постійно опановувати нові знання.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль