Сьогодні наша рубрика #ЛідериЗмін завітала на Львівщину і хочемо вас познайомити з амбітним громадським активістом, волонтером та підприємцем – Данилом Сороковим. Більше у нашому традиційному інтерв’ю, давайте ж знайомитися.
- Розкажіть про себе, звідки, 3 цікаві факти про вашу організацію
Данило Сороковий, екскерівник “Львівський Молодіжний Клуб”, сам зі Львова, ми одна з найчисельніших громадських молодіжних організацій у м. Львів, а зараз менеджер з організації заходів у Асоціації Місцевих Рад “Ради Львівщини”
- Як Вас можна описати читачам одним реченням?
Громадський Активіст, волонтер, підприємець. Успіх – це здатність крокувати від однієї невдачі до іншої, не втрачаючи ентузіазму.”, – В.Черчилль.
- Як Вам вдається співпрацювати з громадськими активістами в різних громадах? Який найнеочікуваніший проєкт запам’ятався на Львівщині.
Координація волонтерів на форумі видавців у 2016 році. Жодного разу я не долучався до організації форуму, та жодного разу я не волонтерив на форумі, і відразу координація понад 300 волонтерів. Головне – правильна мотивація та комунікація з волонтерами
- Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?
Спонукало до громадського життя якась соціальна місія, те, що є бажання бути долученим до чогось великого також те, що в цій сфері можна набратись великого організаційного досвіду та багато корисних контактів.
- Пам’ятаєте, який проєкт був першим?
Так. Висадка дерев поруч зі школами. Перший великий проєкт це координація на 23 форуму видавців у Львові
- Які виклики були перед вами?
Виклики: це створення волонтерської команди з понад 300 осіб. Щоб вони усі працювали як один великий механізм. Потрібно було налагодити правильну комунікацію між волонтерами та мотиваційну складову.
- Які виклики стоять зараз? Які цілі ставите на 2021 рік?
Зараз я менеджер з організації заходів в «Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини». Найголовніше це організувати ряд проєктів, ряд заходів, які б дали для територіальних громад додану вартість та розвинули туристичне спрямування в даній місцевості. Організація заходів у визначних місцях Львівщини, такі як замки та інші, додасть велику інформаційну підтримку тим локаціям.
- Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?
Можлива похибка з цим соціологічним дослідженням, в позитивну сторону, але якраз наше завдання показати людям що потрібно особистими силами долучатись до творення успішних громад, власне своєю активністю
- Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?
Багатьма проєктами. Основними джерелами фінансування були грантова підтримка або спонсорська співпраця
- Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?
Асоціація помагає розвинути місцеве самоврядування, в плані грантах, навчанні, та культурно масових заходах.
- Що мотивує вас займатися громадською діяльністю? Чи був, якийсь тригер після якого вирішили почати?
Це особистості. Люди які оточують тебе, мають таку ж мотивацію, і спільними діями ми рухаємось далі. Розвиток молоді стає на першому плані, щоб нашим дітям краще жилось в нашій країні.
- Які основні цілі та плани на майбутнє?
Щоб у Львівській області було чимало культурно масових заходів в яких можна брати участь.
Матеріал підготував координатор проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Львівській області Павло Медина. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).