У Тернополі функціонує перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб

17 Квітня, 2025
3 хв.

Початок

12 грудня 2023 року у Західноукраїнському національному університеті було відкрито перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб.

Відкриття хабу є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Простір створений за підтримки ПРООН в Україні, співпраці партнерів та координації ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

«Перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб покликаний підвищити інклюзивність громадських просторів та розвивати цифрову освіту серед різних категорій населення. Функціонування цього простору сприяє появі та розвитку  креативних, інноваційних та технологічних ініціатив. Також такий мультифункціональний центр дозволяє проводити різнопланові заходи – форуми, тренінги, публічні зустрічі чи виставки. Це один з флагманських проєктів нашої організації, який нам вдалося втілити завдяки партнерам з різних секторів», – розповідає керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Сергій Волохатий.

Хаб оснащений сучасним імерсивним обладнанням – планшетами, VR-гарнітурами, голограмою та цифровими дошками. Завдяки цьому гості хабу мають доступ до обміну знаннями та матеріалами за сферами інтересів у сучасному форматі.

У грудні 2024 року проєкт «Імерсивний мультифункціональний хаб» став переможцем всеукраїнського конкурсу «Творці змін», який організовує Bendukidze Free Market Center. Проєкт здобув перемогу з поміж 150-ти заявок від інших організацій.

Конкурс «Творці змін» відзначає найкреативніші і найефективніші проєкти організацій громадянського суспільства у співпраці з бізнесом та/або місцевою владою задля реальних змін.

 «Для нашої команди перемога в конкурсі «Творці змін 2024» – це не просто визнання, а важливий крок уперед. Проєкт «Імерсивний мультифункціональний хаб» створений як відповідь на реальні потреби громадськості, яка має через нього вільний доступ до якісної цифрової освіти, культурного розвитку та взаємодії, включаючи всі вимоги щодо інклюзивності. Ця перемога підтверджує, що ми рухаємося в правильному напрямку та надихає нас працювати ще активніше. Для нашої організації це також можливість масштабувати ідею, залучити нових партнерів та зробити внесок у створення середовища, де кожен може відчути свою цінність та потенціал», – зазначив заступник голови ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин.

Зазначимо, що до роботи в хабі залучені фахівці відділу цифрової трансформації, навчально-наукового центру інформаційних технологій, навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності, професорсько-викладацький колектив та студенти кафедри психології та соціальної роботи, науковці Західноукраїнського національного університету та аспіранти, які проводять дослідження у відповідній тематиці.

Водночас хаб доступний для всіх бажаючих та одночасно зможе вмістити до 10-ти відвідувачів. Також в його рамках створено 5 робочих місць та закладено умови для розвитку навиків у сфері цифрової освіти серед громадськості.

 «На базі цього хабу ми розв’язуємо спектр різних завдань. Один із напрямків – це створення навчальних програм для різних дисциплін, для яких цифрові продукти суттєво спрощують процес освоєння матеріалів. Наприклад, це транспортні технології, логістика, маркетинг чи штучний інтелект. Доповнена реальність дозволяє наочно показати ті речі, які студенти чи відвідувачі не мають можливість побачити вживу. Другим важливим напрямком є наука. Аспіранти розробляють відповідне програмне забезпечення, яке дає можливість проводити реабілітацію пацієнтів з ушкодженими кінцівками і контролювати цей процес за допомогою відповідних засобів», – ділиться професор, проректор з наукової роботи Західноукраїнського національного університету Микола Дивак.

Нагадаємо, що імерсивний мультифункціональний хаб був створений з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, у співпраці із Тернопільською обласною військовою адміністрацією та Західноукраїнським національним університетом, за підтримки ПРООН в Україні та фінансування Уряду Японії, з координацією ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за сприяння технічного партнера простору компанії Cisco Systems.

Технічне оснащення Імерсивного мультифункціонального хабу допомагатиме жителям Тернопільської області здобувати новий освітній досвід, ознайомлюватися з новими професіями та покращувати власні знання відповідно до своїх потреб. Простір став місцем для проведення навчань у сфері інновацій, що сприяє появі нових ініціатив в області у цьому напрямку.

Матеріал виготовлено в рамках проєкту «Творці змін» організовує Центр Бендукідзе за підтримки Rising Tide Foundation та представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

 

 

Автор статті

Поширити

Коментарі

Цікаві статті

Тендер_комунікація
3 хв.
Тендер на проведення фасилітованих сесій для розробки комунікаційної стратегії
anons 2025 (6)
5 хв.
Стійкість у єдності та взаємодії: у Тернополі відбувся Всеукраїнський форум громадянського суспільства
DSCF8166
3 хв.
У Тернополі відзначили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт-2025»
480543334_683571973995101_8048720974550697014_n
2 хв.
Триває прийом заявок на конкурс «Золотий фліпчарт-2025»
Зміст
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль